Listopad 2015

Charlie

28. listopadu 2015 v 17:02 | Everie |  Breyer Traditional
Jméno: Charlie
Show name: RFL Charlotte's Choice
Pohlaví: Valach
Plemenitba: Ne
Plemeno: Quarter horse
Přezdívka: Charlík
Věk: 15 let
Zaměření: Rekreace, školní kůň, trail
Matka: //
Otec: //
Povaha: Flegmouš a mazlík, někdy trochu rozmrzelý
O něm: Je to hodný a milý koník, děti ho milují. Je přiježděn jak v anglii, tak ve westernu. Nedá se říci, že by byl nějak extra talentovaný, že by do všeho šel ze zápalem, na jízdárně působí velmi unaveně, líně a tlačivě. A i přesto je to výborný kůň na trail, protože do všeho jde s rozvahou. Ve stádě je velmi podřazený, občas si na něj koně vylívají vztek.
Model: ASPCA AQH

*foto dodám*

Black Tie Affair

28. listopadu 2015 v 16:55 | Everie |  Breyer Traditional
Jméno: Affair
Show name: RFL Black Tie Affair
Pohlaví: Hřebec
Plemenitba: Ano (Pokud chcete, může se stát "otcem" vašeho koně či hříběte, napište do komentářů- jen nesmí být starší než on :D)
Plemeno: Pintabian
Přezdívka: Afík, Arabskej
Věk: 8 let
Zaměření: Chov, rekreace, cirkusové kousky a přirozená komunikace, školní kůň
Matka: //
Otec: //
Povaha: Pan důležitý. Je obdarován velkou inteligencí a rychle se učí novým kouskům, ale tento dar je to skoro prokletí, protože často utíká a dělá hlouposti. Při práci vkruhovce často ukradne položený lonžovák a běhá s ním dokola jako magor. Také je velmi vynalézavý. Ale jinak je to zlato mazlivé.
O něm: Tento kůň nás zaujal svou inteligencí a tak jsme s koupí přiliš neváhali. Byl velmi šikovný a pracovitý, ale občas jsme si s ním nevěděli rady. Zkoušeli jsme s ním občas jet nějakou tu vytrvalost, ale to ho nebavilo. Nicméně, pro pokročilé je to výborný školní kůň- hodně toho naučí. V našem stádě je zhruba na 2.-3. místě. Má velmi rád Holidaye (hlavně tedy jeho), Onyxe a Sahiba, ale nemusí se s Firem. Dále se moc dobře nesnáší s Rachel, která je matriarchou našeho stáda.
Model: TS Black Tie Affair

*foto dodám*

Holiday

28. listopadu 2015 v 16:41 | Everie |  Breyer Traditional
Jméno: Holiday
Show name: RFL Holiday on parade
Pohlaví: Hřebec
Plemenitba: Ano (Pokud chcete, může se stát "otcem" vašeho koně či hříběte, napište do komentářů- jen nesmí být starší než on :D)
Plemeno: Saddlebred
Přezdívka: Holík, Šéf
Věk: 10 let
Zaměření: Chov, rekreace, různé výstavy, základy drezurní práce
Matka: //
Otec: //
Povaha: Skoro byste řekli, že se jedná o flegmatika. Z části máte pravdu, opravdu se tak jeví. Ale pokud se mu něco nelíbí, dokáže to dát najevo- a dokáže být pěkně ostrý. Lidi si pečlivě vybírá a pokud se mu nelíbíte, nevyjdete s ním.
O něm: Tento kůň je osobnost. Pochází z malého českého chovu, odkud jsme jej před 2 lety pořídili. Je velmi dominantní a dokáže si ve stádě sjednat pořádek. Nejraději má Affaira, jsou jako bratři a velmi na sebe fixovaní. Má rád práci ze země na jízdárně, ale vyjížďky absolvuje s nechutí.
Model: Holiday on Parade

*foto dodám*

Fire

28. listopadu 2015 v 15:53 | Everie |  Breyer Traditional
Jméno: Fire
Show name: RFL Fireblood
Pohlaví: Hřebec
Plemenitba: Ano (Pokud chcete, může se stát "otcem" vašeho koně či hříběte, napište do komentářů- jen nesmí být starší než on :D)
Plemeno: Appaloosa
Přezdívka: Fajrák, Soot (Popel), Sooty, Zrzek, Fufí, :D
Věk: 5 let
Zaměření: Chov, rekreace
Matka: //
Otec: //
Povaha: Myslím, že byl importován z USA. Velice temperamentní a dopředný. Rád se předvádí, hlavně v přítomnosti kobyl. Je dominantní, nebo spíš se snaží být. Občas má mazlivou náladu. Je to vlastně strašná histerka, herečka a dámička, i když se tak vůbec nejeví :D Je příšerně náladový.
O něm: Ačkoliv je velmi atraktivního zbarvení a pro toto plemeno netradičního exteriéru, tento kůň střídal majitele jako ponožky. Když jej koupila sousedka Twaila z Calaway ranche, nikdo netušil, že s ním budou takové problémy. Byl ve výběhu s několika hřebci. Pravidelně zdrhal a nebylo výjimečné, že mělo pár jejích koní od něj pěkné kopance a hryzance. A tak se stalo to, že Fire musel být od stáda oddělen. Jediný, kterému tolik neubližoval, spíš si na něj nedovolil, byl teď už opět náš Holiday, se kterým měl docela dobrý vztah, takže spolu sdíleli pastvinu. Když jsme si Holidaye k nám vzali zpět, Fire začal být docela agresivní a nezvladatelný, což výrazně ztížilo jeho výcvik. Rozhodli jsme jej odkoupit a přesunout k nám, kde se mu já i Twaila můžeme věnovat. S našimi hřebci má mnohem lepší vztahy a skvěle s nimi vychází, i když s Affairem si občas "vjedou do vlasů hřívy". Má velmi pohodlné chody, hlavně cval. Do budoucna jej chceme uchovnit- ačkoliv jeho povaha není úplně nejideálnější, jeho potomci budou skvělí parťáci do každého počasí. Nechceme jej do sportu- nebaví ho to, ale je to skvělý kůň na vyjížďky.
Model: Ethereal Fire (Mold Conquistador)


Winter is coming.

26. listopadu 2015 v 22:12 | Everie |  Blog
Dámy a kmíni, opět se hlásím.

Fénix

23. listopadu 2015 v 22:14 | Everie
Ne... není to tak, že bych dostala onoho Twailou vytouženého chlaďáska, nýbrž jsem opět vstala z popela, jako... jako fénix.
*Odloží Harryho Pottera*